Birželio 4 dieną Žemaičių Naumiesčio antrokai (mokytoja Rita Judžentienė) lankėsi Švėkšnos miestelyje. Atvažiavę į Švėkšnos miestelį, privažiavo viaduką, kuriuo dvarininkai iš dvaro parko patekdavo į bažnyčią. Tai unikalus ir retas statinys Lietuvoje. 1905 m. švedo architekto K. E. Strandmano pastatyta neogotikinė bažnyčia.
Apžiūrėję bažnyčią, arkiniu viaduku pasiekė Švėkšnos Saulės gimnaziją bei Laisvės paminklą. Gimnazijos rūsyje aplankė Švėkšnos muziejų. Muziejuje yra keturios skirtingos ekspozicijų salės: etnografijos, archeologijos, dvaro bei miestelio istorijų.
Pasukę į dešinę nuo Saulės gimnazijos, pro vartus pateko į Švėkšnos dvaro parką. Didžiausia Švėkšnos dvaro parko puošmena – apie 18 m aukščio ir 70 cm skersmens reliktinis Kinijos ir Japonijos dviskiautis ginkmedis. Tai, be abejonės, stambiausias ir gražiausiai atrodantis šios rūšies egzempliorius Lietuvoje. Didžiulėje parko teritorijoje mokėsi nustatyti laiką pagal saulės laikrodį. Jeigu iki šiol vaikams buvo tik Švėkšnos miestelis, dabar jiems tai įdomus miestelis. Apie jį vaikai sužinojo daug įdomaus.
Mokytoja Rita Judžentienė