Menu Close

PELĖDŽIUKAI MĖGAUJASI VASARA

 Vasaros poilsis – puiki priemonė produktyviai praleisti laiką bendraamžių būryje. Stovyklautojai turi galimybę ne būti kieme ar gatvėje, o prasmingai leisti atostogų dienas. Kasmet Žemaičių Naumiesčio mokykloje-darželyje, pasibaigus mokslo metams, organizuojama vaikų vasaros poilsio stovykla. Šią vasarą bendro pobūdžio stovykla vyko aštuonias dienas. Joje dalyvavo 1–4 klasių mokiniai.

Stovyklos veiklos buvo pačios įvairiausios, skatinančios bendrauti tarpusavyje, turiningai ir prasmingai leisti laiką, dalytis patirtimi, priimti iššūkius ir ugdyti dalykines kompetencijas. Vaikai turėjo galimybę net du kartus vykti į Tradicinių amatų centrą Švėkšnoje ir dalyvauti edukacijose „Keramikos studija“ ir „Kraičio skrynia“. Grįždami į namus jie aplankė Mindaugo Nogaičio muziejų Vilkų Kampe.   Buvo suorganizuota išvyka į Šilutės Hugo Šojaus muziejaus edukaciją „Lietuvininkų buitis ir rūbai“. Viena iš stovyklos dienų buvo skirta pažinčiai su Žuvininkystės praktikos mokymo centru Žemaičių Naumiestyje. Salos etnokultūros ir informaciniame centre Rusnėje mokiniai dalyvavo edukacijoje „Magnetukas žuvis“. Stovyklautojai puikią dieną praleido Senųjų kaimo tradicijų kultūros centre Vainute, dalyvavo edukacijoje „Dekoracijų rišimas iš šieno“. Viena stovyklos diena buvo skirta viešnagei į miestelio muziejų ir biblioteką. Stovyklautojams buvo suorganizuota ir tolimesnė kelionė-išvyka į Kintų Vydūno kultūros centrą, čia jie galėjo dalyvauti edukacijoje „Milžino saga“.

Kiekvieną dieną stovyklautojai sportavo – žaidė kvadratą, bėgiojo, mėtė į krepšį, šoko visuomenės sveikatos specialistės S. Lešinskienės pamokytus šokius, dalyvavo loginiuose žaidimuose ir viktorinose.

Rajono vaikų vasaros stovyklos finansuojamos iš Šilutės rajono savivaldybės lėšų. Stovyklos veiklos Žemaičių Naumiesčio mokykloje-darželyje yra priemonė plėtoti vaikų užimtumo galimybes, ugdyti socialinius, kūrybinius, sveikos gyvensenos įgūdžius, dalykines ir socialines kompetencijas, saviraišką ir gerinti vaikų savijautą jų socialinėje aplinkoje.

Projekto vadovė Sonata Vilčiauskienė

Skip to content