Menu Close

„ŠILUTĖS KRAŠTAS – ŽODYJE, DAINOJE IR MANO ŠIRDYJE“

Žemaičių Naumiesčio mokykloje-darželyje birželio 9 dieną vyko rajoninis mokinių meninės raiškos projektas „Šilutės kraštas – žodyje, dainoje ir mano širdyje“. Projektą finansavo Šilutės rajono savivaldybė. Į projekto baigiamąjį renginį atvyko trys partneriai: Šilutės lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“, Žemaičių Naumiesčio gimnazijos Gardamo skyrius, Vainuto gimnazijos pradinukai. Renginyje pristatytos keturios Šilutės krašto vietovės: Žemaičių Naumiestis, Gardamas, Vainutas ir Šilutė. Dalyviai,  pasirinkę pristatymo formą – pasakojimą, dainą, poeziją, šokį, pateikė savo gyvenamosios vietos atsiradimo istoriją, vėliavą, herbą, įdomių ir savotiškų vietų atsiradimo pasakojimų, tradicijų ir papročių, vietos istorinių, autentiškų įvykių.

Renginyje įtaigiai ir įdomiai apie muziejų, Žemaičių Naumiestį, jo herbą pasakojo šio miestelio muziejininkas Saulius Sodonis. Šilutiškiai, lankantys lopšelį-darželį „Ąžuoliuką“, su savo muzikos mokytoja Loreta Mieliulyte puikiai, raiškiai  dainomis papasakojo, kaip myli Šilutę. Mokytojos Virginijos Lidžiuvienės parengtos mokinės pristatė Gardamo vardo kilmę, iškilias tos vietovės asmenybes, parodė, kaip atrodo kaimelis iš paukščio skrydžio. Apie savo gimtąjį Vainutą mokytojos Danguolės Jonelienės mokinės kalbėjo poezijos žodžiais, pasakojo apie žymius krašto veikėjus.

Žiūrovai tapo aktyviais renginio dalyviais, kai mokytoja Simona Jakštienė pakvietė dalyvauti žemaitiškų žodžių viktorinoje. Puikiai renginį pagyvino mokyklos-darželio šokių būrelis, vadovaujamas mokytojos Virginijos Šiaudvytienės, kuri dar pamokė žiūrovus ir mūsų krašto šokio. Ugdymo įstaigos choristai padainavo ne tik lietuviškai, bet ir žemaitiškai, o jų mokytoja Dalia Svirskaitė pasakojo apie savo Dzūkijos kraštą ir pristatė bei pagrojo su kanklėmis. Teatro būrelis (mokytoja Sonata Vilčiauskienė) puikiai porino žemaitiškai ir savo išmoktomis skaičiuotėmis suskaičiavo visus žiūrovus.

Kartu su mumis šventėje dalyvavo Šilutės savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vyr. specialistė Gabrielė Rakašytė. Ji paatviravo, kad projekto renginyje iš vaikų daug ko išmoko ir daug ko sužinojo.

Dėkojame renginio rėmėjams naumiestiškiams Gretai Šilinskienei, Edvinui Marozui ir UAB „Dalių angaras“.

Šventė baigėsi mokyklos-darželio valgyklos pagamintomis saldžiomis vaišėmis, kurios vyko Monikos Razmienės kūrybiškai išpuoštoje vasaros pavėsinėje, o jas dalijo pavaduotoja ugdymui Loreta Vilčauskienė.

Meninio projekto esmė – paskatinti domėjimąsi savo krašto istorija, likusiais pastatais, sukaupta archyvine medžiaga, suvokiant, kad būtina pažinti protėvių palikimą.

Turimas žinias kūrybiškai perdavėme, taip skatindami jaunus žmones dar labiau domėtis aplinka, kuriame jie gyvena.

Projekto vadovė, neformaliojo ugdymo mokytoja, socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė

Skip to content