Menu Close

VASAROS STOVYKLA „PELĖDŽIUKAI ATOSTOGAUJA“

Pirmoji stovyklos diena prasidėjo su nekantrumu, spėlionėmis, kur vyks ir ką pamatys stovyklautojai. Pavalgę sočius pusryčius mokiniai išvyko į Šilutės kultūros ir pramogų centro Vainuto skyrių, kur vaikų laukė lėlių spektaklis žemaitiška tarme ir  edukacija „Pirštinukų istorija“. Pasigaminę savo lėlytes vaikai grįžo į Žemaičių Naumiestį, čia jų laukė muziejininkas Saulius Sodonis. Jis įtaigiai papasakojo apie šviesą, ugnį, apie jų paskirtį medžioklėje, žibintus ir žvakides, aukurus. Po pietų vaikai žaidė kvadratą, žaidimus, žiūrėjo filmą.

Antrąją stovyklos dieną stovyklautojai praleido Kintų Vydūno kultūros centre, dalyvavo edukacijoje „Pamario saga“. Vaikai kūrė savo sagą, ant varinės sagos derino spalvas, o paskui stebėjo, kaip džiovinama 150 laipsnių krosnyje. Kintų miestelyje aplankytos marios, pažintinis girininkijos takas. Pasipuošę autorinėmis apyrankėmis, papietavę, sužaidę draugiško kvadrato partiją, stovyklautojai baigė antrąją stovyklos dieną.

Trečioji stovyklos diena praleista Lietuvos saloje Rusnėje. Šilutės kultūros ir pramogų centro Rusnės skyriuje stovyklautojai dalyvavo edukacijoje „Delmono raštai“, patys susikūrė savo delmoną, sužinojo, ką jame merginos ir moterys nešiojo, net turėjo galimybę ryšėti tikrus delmonus. Po edukacijos vaikai žaidė žaidimus, bėgiojo Atmatos pakrantėmis. Grįžę į namus, dalyvavo viktorinoje atsakinėjo į klausimus apie Lietuvą, jos gamtą, papročius. Stovyklautojai vienas su kitu atsisveikinę sutarė laukti ketvirtosios stovyklos dienos.

Ketvirtąją stovyklos dieną nutarta praleisti Žemaičių Naumiestyje. Pasirinkta Šilutės kultūros ir pramogų centro Žemaičių Naumiesčio skyriaus edukacija „Pilkųjų akmenų burtai“. Stovyklautojai buvo supažindinti su akmens istorija ir turėjo galimybę susikurti savo paveiksliuką iš akmenukų, džiovintų žolelių, pagaliukų ir kitų gamtinių medžiagų. Po edukacijos vaikai dalyvavo mokykloje-darželyje „Steam“ veikloje – gamino muilo burbulus, paskui juos gaudė, gėrėjosi išpūstais dideliais muilo burbulais. Muilo burbulų šėlsme baigėsi ketvirtoji stovyklos diena.

Priešpaskutinę stovyklos dieną vaikai aplankė Švėkšnos miestelį. Jie turėjo puikią galimybę Tradicinių amatų centre dalyvauti edukacijoje „Ką mena vaškas“. Stovyklautojai ne tik sužinojo, iš kur atsiranda vaškas, kaip liejamos žvakės, kokių būna žvakių, bet ir patys iš natūralaus vaško išsiliejo savo žvakutę. Vaikai aplankė Šv. Jokūbo bažnyčią, parką, saulės laikrodį, pro langą žvilgtelėjo į Genovaitės vilą.

Šeštąją, paskutinę, stovyklos dieną stovyklautojai lankėsi Šilutės Hugo Šojaus muziejaus edukacijoje „Ką grūdelis pasakoja“. Vaikai sužinojo apie grūdo kelią, tradicinius įrankius ir darbus, kuriuos reikia nudirbti, kad iškeptum pyragą. Būdami Šilutėje, vaikai pavaikščiojo po miestą, rado ne vieną sekretą, aplankė Šilutės laivų prieplauką, „išsimaudė“ fontane prie kultūros ir pramogų centro ir grįžo namo. Stovyklą „Pelėdžiukai atostogauja“ baigė ledų ir dovanų lietus, apsikabinimai ir palinkėjimai gerai ir saugiau praleisti šiltą vasarą.

Stovykla – kryptingas vaikų vasaros poilsis, tikslingas mokinių užimtumas vasaros atostogų metu.

Projekto vadovė Sonata Vilčiauskienė

Skip to content